Wybór działki pod budowę domu

Wybór odpowiedniej działki jest jedną z pierwszych i z całą pewnością najważniejszych decyzji, które musi podjąć każda osoba planująca budowę domu. Podejmując tę decyzję trzeba pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.
Przede wszystkim warto dokładnie zastanowić się nad lokalizacją. Wiadomo, że czym bliżej centrum miasta tym wyższe ceny. Jeśli wybieramy bardziej oddaloną działkę, warto upewnić się, czy ma ona dobry dojazd, na przykład połączenie z głównymi drogami lub znajduje się blisko stacji kolejowej. Kolejna ważna kwestia to dostępna w okolicy infrastruktura, taka jak sklepy czy szkoły. Trzeba także zwrócić uwagę na kłopotliwe sąsiedztwo, na przykład w postaci ruchliwej drogi.
Równie ważne jak okolica są także parametry techniczne działki budowlanej. Warto więc zwrócić uwagę oczywiście na jej metraż, ale także na kształt. Działka o nietypowych wymiarach może być tańsza, ale będzie również bardziej kłopotliwa w trakcie budowy. Równie problematyczny może się okazać duży spadek terenu – będzie on wymagał zainwestowania w indywidualny projekt lub przeprowadzenia dużych prac na działce, które zniwelują różnice w poziomie gruntu, co niestety nie zawsze jest możliwe do wykonania.
Jak widać nie warto oszczędzać na zakupie działki budowlanej, ponieważ nasze oszczędności mogą bardzo szybko zmusić nas do poniesienia dodatkowych kosztów lub narazić na znaczne niewygody w trakcie użytkowania domu.

Posted under Bez kategorii

Add A Comment

You must be logged in to post a comment.