Agencja nieruchomości – czy pomoże w kupnie mieszkania?

Bardzo wiele ofert sprzedaży mieszkań, zwłaszcza w dużych miastach, to oferty w których pośredniczą różnego agencje nieruchomości. Czy warto skorzystać z ich usług, czy lepiej kupić lokal bez ich udziału?
Agencje nieruchomości mają swoje wady i zalety. Oczywiście największą wadą są spore koszty korzystania z ich usług. Jeśli kupimy mieszkanie za pośrednictwem agencji, zapłacimy prowizję w wysokości nawet kilu procent ceny nieruchomości, co w praktyce może oznaczać kilka a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nie dziwi więc fakt, że wielu sprzedających, którzy chcą przyciągnąć klientów, umieszcza w ogłoszeniach uwagę, że oferta jest bezpośrednia. Zdecydowanie się na usługi agencji ma jednak również swoje zalety. Przede wszystkim dobry agent nieruchomości pomoże w załatwieniu wszystkich koniecznych formalności i dopilnuje prawidłowego przebiegu transakcji. Będzie również aktywnie pośredniczył w kontaktach między sprzedającym a kupującym, co może wpłynąć w pozytywny sposób na przebieg transakcji i pozwolić na uniknięcie różnych sporów. Agencje nieruchomości mają także swoich notariuszy, którzy oferują ich klientom znacznie niższe opłaty.
Dobry agent nieruchomości może więc okazać się naprawdę sporą pomocą w zakupie mieszkania, zwłaszcza dla niedoświadczonych osób, które nigdy wcześniej nie kupowały żadnej nieruchomości. To czy warto płacić tak wysoką cenę za jego usługi zależy już wyłącznie od naszej decyzji.

Posted under Bez kategorii

Add A Comment

You must be logged in to post a comment.